HarvestMix

Yeraltısuyu hidrolojisi konusunda uzunca bir mühendislik öğreniminin ve kendi uzmanlık alanımda, evimizdeki çalışma odasından yürüttüğüm kısa süreli bir çalışma sürecinin ardından tam anlamıyla ne zaman olduğunu kestiremediğim ama toprakla uğraştığım günlerden birisine ait olduğunu düşündüğüm bir anda hayatımla ilgili gidişini değiştirmek istediğim konular olduğunu farkettim.

O andan itibaren hayata bakış açım bir daha hiç geri döndürülemeyecek şekilde değişti. Bu değişiklik beraberinde çiftçiliği ve bir tohum şirketini (Two Seeds in a Pod Heirloom Seed Company) getirdi.

Şimdi tam zamanlı bir çiftçiyim. Eşim Amy Thompson’la birlikte A.B.D.’nin Florida Eyaleti’nin Tampa Şehri’nde yaşıyorum. Üçü sokaktan kurtarılmış beş kedimiz, tohum ve “tarladan sofraya” çiftçiliği yapmak  için kiraladığımız on dönümün üstünde arazimiz var.

Bu blogta, tohum çiftçiliğine paralel şekilde tohumdan hasada restoran bahçeciliği kapsamında, zaman zaman ceşitli mevcut bilgi kaynaklarına ve uygulamalara da başvurarak gerçekleştirdiğim çalışmaları paylaşacağım.

Mehmet Öztan

Benim bir hayalim var Olric…

© 2020 Çiftlikten Sofraya. http://ciftliktensofraya.org adresinde yer alan yazılı ve görsel içerik, sadece ticari amaçlar dışında ve kaynak gösterilmek kaydıyla kullanılabilir.